Drobečková navigace

Obec Olbramice > Obec > Aktuality > MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ORIENTAČNÍ JÍZDĚ NA HORSKÝCH KOLECH Ve Vilémově

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ORIENTAČNÍ JÍZDĚ NA HORSKÝCH KOLECH Ve VilémověMISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ORIENTAČNÍ JÍZDĚ NA HORSKÝCH KOLECH

Ve dnech 17. - 19. května bude naše obec hostit Mistrovství České republiky, Český pohár a Světový pohár v orientační jízdě na horském kole, tedy závodech na kolech s mapou a buzolou.

Závody budou tři a až 400 závodníků se bude pohybovat mezi obcemi Vilémov, Bílsko, Loučka, Haňovice, Slavětín, Hvozd, Bohuslavice, Luká. Hned v sobotu 18. 5. dopoledne (cca 10:00-13:00) nás čeká nejzajímavější závod, který povede přes obec a cyklisté budou projíždět vybrané dvory a pozemky. Centrem dění se stane fotbalové hřiště na Homoli, kde bude zajištěno vše pro sportovce i veřejnost.

V sobotu od 10:00 nebude možné přijet na Homolu autem, všechna auta budou odstavena u hlavní silnice a na Homolu se dostanete pouze pěšky nebo na kole. Z důvodu bezpečnosti závodníků v době závodu v sobotu od 10:00 do 13:00 budou uzavřeny veškeré silnice v obci!

V sobotu večer od 19:30 zahrají kapely Acoustic Sphere a Zavíráme, ve 22:00 vystoupí orientální tanečnice Orient Express Show. Podrobný program v příloze.

Pořadatelem akce je spolek GIGANT Orienteering a spolupořadatelem Sokol Vilémov, který zajišťuje dopravu a parkování, ubytování, stravování a zázemí pro sportovce a občerstvení a posezení pro veřejnost. Přijďte na dobroty z udírny, makrely, steaky, guláš od myslivců, pivo i nealko.

 

A pozor! Kdyby si někdo chtěl závody vyzkoušet, může v kategorii pro neregistrované (Open Long a Open Short). Budou Vám zapůjčeny mapníky na kolo i čipy a můžete vyrazit! Open Short v lese mohou absolvovat i rodiče s dětmi od 12 let. Veškeré informace najdete na https://www.bike-orientexpress.cz/, email: info@bike-orientexpress.cz, tel: +420 732 126 445.

Orient express - mistrovství ČR v orientační jízdě na horských kolech.pdf