fultext

Drobečková navigace

Obec Olbramice > Obec > Aktuality > Uzavření obcí - šíření koronaviru

Uzavření obcí - šíření koronaviruUzavřeno je celkem 21 obcí

Uzavření oblasti se kromě Uničova, Červenky a Litovle týká také dalších 18 okolních obcí, vyplývá z nařízení hygieniků. Důvodem je šíření koronaviru.

 • 298 potvrzených případů

  V Česku je už 298 potvrzených případů. Od nedělní půlnoci přibylo pět nemocných. Téměř polovina případů nemá zjištěné místo nákazy.

 • U vjezdu do uzavřených měst jsou kontrolní stanoviště

  Do Uničova, Litovle a Červenky není nikomu umožněn přístup s výjimkou řidičů zásobovacích vozidel, zdravotníků, policistů nebo hasičů. „Výjimku mají i lidé s trvalým bydlištěm mimo Uničov, kteří v Uničově pečují o své blízké. Každý, kdo je oprávněn do města vstoupit, bude na kontrolním stanovišti vybaven ochrannými prostředky,“ uvedl starosta Uničova Radek Vincour.

  Zaměstnanci pracující v uničovských podnicích a vracející se do svého bydliště mimo Uničov z nočních směn budou na kontrolních stanovištích zaregistrováni a bude jim nařízena dvoutýdenní karanténa v místě bydliště. „Obchody s potravinami, drogerie, lékárny, prodejny krmiv pro zvířata nebo čerpací stanice zůstávají otevřeny,“ dodal Vincour.

  Olomoucký kraj měl podle nedělních dat ministerstva zdravotnictví druhý nejvyšší počet nakažených z krajů po Praze.

 • Hygiena uzavřela tři obce

  Hygienici v sobotu časně ráno uzavřeli Uničov, Červenku a Litovel na Olomoucku, aby tam zabránili dalšímu šíření koronaviru. Lidé nemohou tato dvě města a obec s celkem 24 000 obyvateli opustit, zakázán je vstup. Zásobování potravinami a dalším nezbytným zbožím je zachováno a nijak se nemění, oznámil na webu Uničova starosta Radek Vincour (ODS). Na Litovelsku a Uničovsku bylo v neděli večer evidováno 25 případů koronaviru, v celém Olomouckém kraji jich bylo 32.

  „Lidé s trvalým pobytem v Uničově nemohou město opustit. Byl rovněž vydán zákaz pohybu po samotném Uničově s výjimkou cest do práce, na nákup základních potřeb, k lékaři či veterináři. Dále lidé smějí své bydliště opustit z důvodu zajištění péče nebo doprovodu pro své příbuzné a blízké, případně k vyřízení úředních záležitostí,“ uvedl Vincour.